13. apríla 2011

Od šiestich zošitov k jednému a k Evernote

Nie je to tak dávno, čo som mal na každú činnosť,  ktorej sa venujem samostatný zošit. Je o mne známe, že mám slabosť pre zošity, perá a zvýrazňovače. Hoci robím už dáky piatok v IT a konečné verzie dokumentov samozrejme spracovávam na PC, tak som si poznámky z knižiek k téme marketing ukladal do špeciálneho zošita, k téme SEO do ďaľšieho, k rozvoju osobnosti, time managmentu a pod. do tretieho, nápady na nové projekty do štvrtého, denný plán do piateho a ticketportal nápady a plány do šiesteho. Trošku únavné a neprehľadné a keď sa mi minuli stránky tak ešte viac.
Prečo zošit a prečo nie rovno PC a minimálne notepad ? Nie vždy je PC zapnutý (teraz už nie ;o)). Prečo nie do mobilu a tabletu samostatne a potom synchronizacia káblom? Skúšal som, ale nebolo ono, hlavne keď kábel nebol poruke.

Teraz, keď večer čítam, mam pri sebe tablet a zaujímave myšlienky , resp. nové nápady si ukladám rovno doň, keď som mimo domu, tak ukladám do BlackBerry, keď pracujem pri PC, tak ukladám priamo do PC. A to všetko do jedného programčeku, ktorý som si nainštaloval na všetky zariadenia a synchronizujú sa medzi sebou automaticky. Reč je o Evernote, stiahnuť program sa dá aj tu. Nejdem písať , čo dokáže a čo nie, o tom už písali iní. Ja len napíšem, že som spokojný používateľ  a hoci je free, tak si rád zaplatím aj výhody naviac, hoci ich zrejme nebudem potrebovať. Pravdou je, že som trošku váhal ohľadne bezpečnosti, aj keď  tu je možnosť kryptovania citlivých častí, ale nakoniec som sa aj tak dostal do stavu, že citlivé veci sú uložené inde a všetky menej „bolestné“ poznámky si takto vymieňam a v začatej myšlienke na telefóne alebo tablete sa v kľude vrátim na PC a opačne.

Zostal mi už len jeden zošit a toTicketportal 2011, ale o tom niekedy nabudúce.

V každom prípade veľká vďaka Evernote, že moje „GTD“ sa uplatňuje ľahšie.


2 komentáre:

  1. Ja som zase presiel na magneticku tabulu. aspon vsetci v kancli vedia na com robit.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. na ulohy pre ostatných máme samostatný IS, to čo riešim takto je buď predpríprava na úlohy alebo len krátke 1-2 riadkové poznámky/nápady k dákej téme, tak aby som si uvolnil miesto v hlave na ďaľšie veci.. (jedna z teorii GTD, ktorá sa mi osvedčila)

    OdpovedaťOdstrániť