Preskočiť na hlavný obsah

Pracovný víkend

Okrem papierovačiek, plánovania a kontroly úloh som počas pracovného víkendu postíhal aj čosi iné. A hoci sa víkend ešte nekončí tak som s ním už teraz vcelku spokojný. (ale nie príliš, hoci niektorí radia plánovať "primerané" množstvo tak, aby sa bolo z čoho stále tešiť, tak ja radšej mierim na slnko, aby som trafil orla. /tak to píše Og Mandino v najväčšom obchodníkovi na svete - nečítal som ešte len som ho niekoľkokrát počul ;o) /)
  1. Zapojil som sa do vedomostnej súťaže o štipendium na MBA štúdium Prvé kolo je za mnou, uvidíme ;o)
  2. Prečítal som zopár kníh a článkov - jednak kôli oprášeniu vedomostí potrebných na "MBA súťaž", ale aj kôli "plánu môjho samovzdelávania" resp. porovnávaniu si názorov s inými. Teraz to boli: Marketing & e-businessInternetový marketing  , 97 klíčových znalostí projektového manažera  a snáď ešte stihnem zopár strán z Marketing na sociálních sítích.... 
  3. Pripravil som zopár možností na SEO zmeny na našich stránkach
  4. Navrhol ďaľšiu možnosť, ako osláviť výročie ticketportal.sk - snáď sa zrealizuje, či už táto, alebo daktorá z predchádzajúcich (viac snád už zajtra)
  5. Spravil analýzu a návrh možných rozšírení na ticketportal - snáď zaujímavých aj pre návštevníkov, lebo pre tých sú určené (aké to sú napíšem hneď, ako budú vonku)
Na zozname mám ešte pár bodov tak idem na to, ak by náhodou zajtrajšok predsa len nebol. (nie pesimizmus len zasa Og Mandino)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Vytrhnuté z kontextov 2

Skôr ako sa prepneme do angličtiny , ešte dozverejňujem pripravené članky / mikročlánky v slovenčine. 1.Prečo  ? Moje šťastie závisí od mojej slobody. Od slobody rozhodovať o sebe. Všetci chceme byť sťastní. Prečo by som si nebránil slobodu ? 2.Aký som ? Prehrám, až keď sa po páde nebudem chcieť postaviť. Som tam, kde som, vďaka mojim pádom a poučení sa po každom z nich. Som nezastaviteľný. 3.??? Podľa seba súdim teba - tak sa to tuším hovorí... niektorí ľudia mi naháňajú  strach , keď už viem čo odomňa čakali. 4.Povedz mi to jednoducho Potreba ľudí vyjadrovať sa zložito rastie exponenciálne v závislosti od neznalosti danej témy. 5.Chyba Najväčšiu chybu spravíte, ak začnete predpokladať, že nerobíte chyby. 6.Hlupáci Ak sa k niekomu správaš ako k hlupákovi, tak sa ako hlupák začne správať, či ním je alebo nie. 7 .Za každým koncom je skrytý dáky začiatok.