Preskočiť na hlavný obsah

7 zaručených rád (z každého rožka .....)


1. Zaručená rada, o chudnutí.
Ak chcete schudnúť jedzte menej a cvičte viac.

2. Zaručená rada o komunikácii
Ak chcete aby mali ľudia radosť z komunikácie s vami, viac počúvajte ako hovoríte.

3. Zaručená rada na získanie finančnej nezávislosti.
Ak chcete byť jedného dňa finančne nezávislý, začnite mínať menej ako zarobíte.

4. Zaručená rada o radosti zo života.
Ak sa chcete tešiť zo svojho života, prijmite zaň skutočnú zodpovedosť (a nenechajte si ju vziať).

5. Zaručená rada o zarábaní peňazí s úsmevom.
Ak chcete zarábať peniaze a byť pritom šťastný, robte to, čo vás baví najlepšie ako viete a peniaze si vás nájdu.

6. Zaručená rada o pozitívnej zmene.
Veľmi málo pozitívnych zmien vo vašom živote sa udeje počas pasívneho čakania na ne. Vykročte za pozitívnou zmenou a ona spraví to isté - vykročí vám v ústrety.

7. Zaručená rada o fungujúcich vzťahoch.
Ak chcete mať okolo seba spokojných ľudí tak .... počúvajte, rozprávajte, usmievajte sa a nájdite si dostatok času.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Vytrhnuté z kontextov 2

Skôr ako sa prepneme do angličtiny , ešte dozverejňujem pripravené članky / mikročlánky v slovenčine. 1.Prečo  ? Moje šťastie závisí od mojej slobody. Od slobody rozhodovať o sebe. Všetci chceme byť sťastní. Prečo by som si nebránil slobodu ? 2.Aký som ? Prehrám, až keď sa po páde nebudem chcieť postaviť. Som tam, kde som, vďaka mojim pádom a poučení sa po každom z nich. Som nezastaviteľný. 3.??? Podľa seba súdim teba - tak sa to tuším hovorí... niektorí ľudia mi naháňajú  strach , keď už viem čo odomňa čakali. 4.Povedz mi to jednoducho Potreba ľudí vyjadrovať sa zložito rastie exponenciálne v závislosti od neznalosti danej témy. 5.Chyba Najväčšiu chybu spravíte, ak začnete predpokladať, že nerobíte chyby. 6.Hlupáci Ak sa k niekomu správaš ako k hlupákovi, tak sa ako hlupák začne správať, či ním je alebo nie. 7 .Za každým koncom je skrytý dáky začiatok.