Preskočiť na hlavný obsah

Polka cesty

Či už si myslíte, že niečo dokážete, alebo nie, pravdepodobne máte pravdu.
                                                                                            Henry Ford

Väčšina vecí sa dá pomerne jednoducho zvládnuť, stačí začať a potom neprestať.
Niekedy, keď je cieľ na prvý pohľad priďaleko je dobré spraviť pár medzi-cielov. Menšie ciele ak sú súčasťou väčších sú nenahraditeľné.

  • Vyzerajú reálnejšie a nereálne ciele sú podľa mňa zbytočné, lebo ich od začiatku ignorujeme ako nereálne. 
  • Dovolia človeku ochutnať víťazstvo , aj keď čiastkové...


U mňa to aspoň funguje.
A tak ako som mal ciele 5,7,10,15,20 km tak sa cielom stal na istý čas polmaratón teda 21,1 km.
17.8.2013 som dal svoj prvý polmaratón za 2 hodiny 59 minút a 39 sekúnd.


A idem ďalej, maratón dám do 3/2014 a dovtedy v rámci tréningu ešte aspoň jeden polmaratón.

Okrem behu mám pred sebou aj iné výzvy. V zošite s cieľmi je stále ešte 14 bodov... dnes som si svoje ciele napísal 702-hý krát počas 647 dní. A za ten čas som sa mnohé naučil o sebe, o cieľoch aj o tom ako ich dosahovať. 


pekný deň

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Vytrhnuté z kontextov 2

Skôr ako sa prepneme do angličtiny , ešte dozverejňujem pripravené članky / mikročlánky v slovenčine. 1.Prečo  ? Moje šťastie závisí od mojej slobody. Od slobody rozhodovať o sebe. Všetci chceme byť sťastní. Prečo by som si nebránil slobodu ? 2.Aký som ? Prehrám, až keď sa po páde nebudem chcieť postaviť. Som tam, kde som, vďaka mojim pádom a poučení sa po každom z nich. Som nezastaviteľný. 3.??? Podľa seba súdim teba - tak sa to tuším hovorí... niektorí ľudia mi naháňajú  strach , keď už viem čo odomňa čakali. 4.Povedz mi to jednoducho Potreba ľudí vyjadrovať sa zložito rastie exponenciálne v závislosti od neznalosti danej témy. 5.Chyba Najväčšiu chybu spravíte, ak začnete predpokladať, že nerobíte chyby. 6.Hlupáci Ak sa k niekomu správaš ako k hlupákovi, tak sa ako hlupák začne správať, či ním je alebo nie. 7 .Za každým koncom je skrytý dáky začiatok.