Preskočiť na hlavný obsah

Čas 1.


Čas nie je možné po strate nájsť. 
Nie je ho možné dobehnúť, ak utečie. 
Nedá sa ušetriť.
Dá sa míňať.
Dá sa investovať.
...............

Týždeň má (pre každého) 7*24 hodín =  168 hodín a je na nás, ako tento čas využijeme / minieme / investujeme.

Sú ľudia, ktorí dokážu nariekať, že sú stale len v robote a pritom tam strávia len nutných 8 hodín.
Skúsme rátať... 8 hodín 5 krát do týždňa je 40 hodín ... takže dákych 24 % času za týždeň strávite v práci ak pracujete 8 hodín.
Sú ľudia, ktorí sú stále málo vyspatý ked spia len 8 hodin , oni vraj potrebujú viac. Odporúča sa 8 hodin, čo sa mne osobne veľmi nepáči, lebo by som ten čas chcel využiť ináč, ale občas sa aj mne tak podarí.
Rátajme ďalej ... 8 hodín x 7 dní = 56 hodín prespíme čo je 33,33 % .. tento výpočet sa dá zjednodušiť .. 8 hodín je 1/3 dňa .. a keď prespíme 1/3 dňa každý deň v týždni tak prespíme tretinu týždňa, tretinu roka aj  tretinu života (a to nerátam, že v detstve spíme ďaleko viac). Nič proti spánku , ozaj je potrebný.
Niekto ráta do času v práci aj cestovanie .. ak cestuje hodinu tam a hodinu naspäť 5x do týždňa, tak strávi touto činnosťou 10 hodin, čo je 6 % casu, ak cestujete dlhšie tak samozrejem viac .. Ako využit tento čas ? To je vaša osobná vec, ja sa počas cesty učím, ako som už určite písal.
Voľný cas, to je čas ktorý môžte venovať sebe, rodine, ... Cez tyždeň je to v našom modelovom prípade 24-8.5-8-2 a cez víkend je to 24-8 tzn. 5x5.5+2*16=59.5 co je 1.5 násobok času stráveného v práci a čo je 35% casu za týždeň.

Ak za čas venovaný sebe budem považovať aj spánok, tak sa dostanem k výsledku:
68 % času za týžden môžte venovat sebe , svojmu oddychu, svojmu rozvoju 
6% casu strávite na ceste do práce, ak máte na cestu 1 hodinu
a práci venujete 24% casu ak sa jej venujete 8 hodin. 

Otazka je ešte, čo tých 24% nášho týždenného času premenených na 5x 8 pracovných hodín robíme a koľko času skutočne venujeme praci.
O využívaní pracovného času zasa dakedy nabudúce.

Komentáre

  1. 68 % času za týžden môžte venovat sebe , svojmu oddychu, svojmu rozvoju
    6% casu strávite na ceste do práce, ak máte na cestu 1 hodinu
    a práci venujete 24% casu ak sa jej venujete 8 hodin.

    68+6+24=98 uff niekde bude bug :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ok upresnim ...zaokruhlene hodnoty su pouzite.. nezaokruhlene su taketo ..
    40/168 = 23.8 %
    10/168 = 5.95 %
    a ratam na zaciatku s 8 hodinami praca aal epri odpocte je to 8.5 , kd eje aj .5 hod obed ...
    tzn .5*5 = 2.5 hodiny a teda ..1.4 % obed

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Prestávka...

Mal som trošku dlhšiu prestávku, lebo bolo viac dôležitejších vecí ako môj blog. 3.10.2011 sa nám narodila dcérka a trošku ju neposlúchalo zdravie a tiež syn po každej návšteve škôlky končil s 1-2 tyždňovou chorobou doma. Tak som hlavne šoféroval na pohotovsť, na kontrolu a tak podobne. Nakoľko už mám silný pocit, že to najhoršie je za nami, tak dáky čas investujem aj do môho blogu. V prestávke som okrem iného dospel k záveru, že keď budem stále začínať s lekciami angličtiny od začiatku, tak sa v rozumnom čase neprehrabem ani ku stredu . Preto som prestal začínať a začal som od stredu. Nenakúpil som tentokrát ďaľšie knihy alebo CD pre začiatočníkov, či mierne pokročilých, ale objednal som si z USA CD a knihy o osobnom rozvoji, predaji, managmente, marketingu atď. v angličtine. Ráno v aute cestou do práce počúvam po anglicky to, čo ma zaujíma, cestou na obed zo sluchátok, večer cestou domov zasa v aute. Cez víkendy beriem malú v kočíku, krokomer a sluchátka a keď zaspí, tak za

Od šiestich zošitov k jednému a k Evernote

Nie je to tak dávno, čo som mal na každú činnosť,  ktorej sa venujem samostatný zošit. Je o mne známe, že mám slabosť pre zošity, perá a zvýrazňovače. Hoci robím už dáky piatok v IT a konečné verzie dokumentov samozrejme spracovávam na PC, tak som si poznámky z knižiek k téme marketing ukladal do špeciálneho zošita, k téme SEO do ďaľšieho, k rozvoju osobnosti, time managmentu a pod. do tretieho, nápady na nové projekty do štvrtého, denný plán do piateho a ticketportal nápady a plány do šiesteho. Trošku únavné a neprehľadné a keď sa mi minuli stránky tak ešte viac. Prečo zošit a prečo nie rovno PC a minimálne notepad ? Nie vždy je PC zapnutý (teraz už nie ;o) ). Prečo nie do mobilu a tabletu samostatne a potom synchronizacia káblom? Skúšal som, ale nebolo ono, hlavne keď kábel nebol poruke. Teraz, keď večer čítam, mam pri sebe tablet a zaujímave myšlienky , resp. nové nápady si ukladám rovno doň, keď som mimo domu, tak ukladám do BlackBerry, keď pracujem pri PC, tak ukladám priamo do P