Preskočiť na hlavný obsah

Od pozitívneho myslenia k pozitívnemu poznaniu


Od každodenného písania dlhodobejších cieľov a denných plánov som postupne prešiel k písaniu svojho horoskopu na každý deň.Horoskopom, ktoré píšu iní, som síce nikdy neveril a azda preto tým mojím verím na 100%.
Pozitívne myslenie nestačí, to som zistil už v 15tich, keď som prvýkrát prečítal Napoleona Hilla - Myšlením k bohatství.V pravidelných intervaloch som zabúdal a znovu-objavoval ten vnútorný pocit sily, ktorý vyplýva z pozitívneho poznania.
Našťastie, teraz ho mám dlhodobo, a tak ľahko sa ho už nevzdám.

Viem, že za svoj život som zodpovedný ja. A nikto okrem mňa mi ho nemôže ani vyhrať, ani pokaziť. Snahy znepríjemniť sú, boli a budú.. ale podstatné je, ako sa k týmto snahám postavím. Takisto problémy boli, sú a budú a ich veľkosť určujem ja - môj postoj k nim a moje hodnoty.
Nikto nedokáže vyriešiť všetky problémy naraz, preto to už neskúšam ani ja.Krok po kroku riešim problém za problémom podľa priority, aké im dávam. Jediná výnimka nastane, ak sa objaví kríza / veľký / zásadný problém. Vtedy samozrejme musím prehodnotiť priority .. Ale to teda tuším tiež nie je až taká výnimka ...
Tak, ako zajtra vyjde Slnko, je jasné, že zajtra sa objaví 1 až n nových problémov a ja ich vítam .. naučia ma, posilnia ma, donútia ma zlepšiť. Problémy sú súčasť života, a to, že ich môžem a viem riešiť, je úžasný dôkaz toho, že žijem.
Ak nevyriešim na prvýkrát výzvu (ako radšej nazývam problém), tak mám cennú skúsenosť a nabudúce budem riešiť inak. To, že nie je chyba robiť chyby, ale sa z nich nepoučiť, rozoberiem dakedy nabudúce.

Už viem, ako sa dá udržať pozitívne poznanie. Stačí mať dosť veľké prečo. Všetci sme egoisti, či sa nám to páči alebo nepáči. Sme. Ja som zabúdal na pozitívne poznanie ale aj myslenie, keď som sa nemal rád. A vtedy som mojím "prečo" nebol ani ja. Teraz mám prečo väčšie a silnejšie.
Moje prečo je moja manželka, moje 3 deti a som to aj ja. Moje prečo, je naša firma a ľudia, ktorým môžem veriť.

Ďakujem, že mám taký úžasný život a že mám moje veľké prečo byť dnes lepší ako včera.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Vytrhnuté z kontextov 2

Skôr ako sa prepneme do angličtiny , ešte dozverejňujem pripravené članky / mikročlánky v slovenčine. 1.Prečo  ? Moje šťastie závisí od mojej slobody. Od slobody rozhodovať o sebe. Všetci chceme byť sťastní. Prečo by som si nebránil slobodu ? 2.Aký som ? Prehrám, až keď sa po páde nebudem chcieť postaviť. Som tam, kde som, vďaka mojim pádom a poučení sa po každom z nich. Som nezastaviteľný. 3.??? Podľa seba súdim teba - tak sa to tuším hovorí... niektorí ľudia mi naháňajú  strach , keď už viem čo odomňa čakali. 4.Povedz mi to jednoducho Potreba ľudí vyjadrovať sa zložito rastie exponenciálne v závislosti od neznalosti danej témy. 5.Chyba Najväčšiu chybu spravíte, ak začnete predpokladať, že nerobíte chyby. 6.Hlupáci Ak sa k niekomu správaš ako k hlupákovi, tak sa ako hlupák začne správať, či ním je alebo nie. 7 .Za každým koncom je skrytý dáky začiatok.