23. apríla 2012

Kto ma motivuje a kto skúša opak


Po tichých oslavách 38 som ticho oslávil aj 11-te narodeniny ticketportal-u.
Oslavy čohokoľvek boli, sú a budú podľa mňa dôležité. Oslavy nie sú o pretvárke, o hranej radosti alebo o neúprimných blahoželaniach.
Akákoľvek oslava musí mať základnú ingredienciu, a to ľudí, s ktorými si má človek čo povedať a môže si úprimne a bez zábran zaspomínať na to dobré ako aj zlé. A zo spomienok sa učiť a aj posilniť.
Ako správny ateista môžem len napísať..vďaka bohu, mám pár takých ľudí. Je ich síce čoraz menej, ale tak to má asi byť.
Za pár dní oslávim narodeniny mojej krásnej manželky, potom syna, dcéry a potom dcéry a to budú tie dôležité oslavy.

Motivácia a demotivácia je len a len o mne a hoci sa dákemu pokusu darí oberať ma dočasne o čas, vieru a silu; musí si každý takýto pokus uvedomiť, že hoci môže mať dočasný pocit radosti z dobre odvedenej práce pri deklarovaní prepotrebnosti jeho vlastnej lásky k jeho slovám často prezentovaným ako podstatné informácie,
tak som to ja, kto určuje váhu jeho slov na moje rozhodnutia a na môj život. Lebo ja som zodpovedný a som to ja, kto je nezastaviteľný.

Preto milé pokusy, nemajte mi to za zlé, že si vás nielen nevážim kvôli vašej hlúpej snahe, ale čím ďalej tým viac vás ignorujem.

Nie je to tak dávno, čo som príliš veľa energie venoval zisťovaniu, prečo sa hlupák správa hlúpo.
Našťastie dnes už viem, že tak ako ma hlupák považuje za hlupáka a nič s tým nespravím, tak je zbytočné venovať hlupákovi viac času, aj keď po tom hlasno volá.

Aby neprišlo k nedorozumeniu, za hlupáka považujem takú sortu ľudí, ktorá lásku k sebe prezentuje ako humanizmus, ktorá vlastný chvíľkový názor prezentuje ako zásadný názor väčšiny ľudstva a tiež nedokáže akceptovať iných hlupákov.
Našťastie túto definíciu už nespĺňam...

Čo dodať na záver ?

Vážim si každého človeka, ktorého ego nepredbehne jeho vývoj. Vážim si každého odborníka, ktorý je ochotný akceptovať aj cudzí názor. Vážim si vás a ozaj nie je podstatné, či vy mňa tiež.
Nie je už mojou potrebou víťaziť v debatách o nesmrteľnosti chrústov, alebo získať vaše uznanie.
Som oslobodený od týchto stavov, a preto prepáčte, ak sa vám viac smejem ako odpovedám.
Ale život je taký, nemožno cítiť dvakrát toho istého hlupáka, ak sa ním nechcete stať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára