Preskočiť na hlavný obsah

Kto ma motivuje a kto skúša opak


Po tichých oslavách 38 som ticho oslávil aj 11-te narodeniny ticketportal-u.
Oslavy čohokoľvek boli, sú a budú podľa mňa dôležité. Oslavy nie sú o pretvárke, o hranej radosti alebo o neúprimných blahoželaniach.
Akákoľvek oslava musí mať základnú ingredienciu, a to ľudí, s ktorými si má človek čo povedať a môže si úprimne a bez zábran zaspomínať na to dobré ako aj zlé. A zo spomienok sa učiť a aj posilniť.
Ako správny ateista môžem len napísať..vďaka bohu, mám pár takých ľudí. Je ich síce čoraz menej, ale tak to má asi byť.
Za pár dní oslávim narodeniny mojej krásnej manželky, potom syna, dcéry a potom dcéry a to budú tie dôležité oslavy.

Motivácia a demotivácia je len a len o mne a hoci sa dákemu pokusu darí oberať ma dočasne o čas, vieru a silu; musí si každý takýto pokus uvedomiť, že hoci môže mať dočasný pocit radosti z dobre odvedenej práce pri deklarovaní prepotrebnosti jeho vlastnej lásky k jeho slovám často prezentovaným ako podstatné informácie,
tak som to ja, kto určuje váhu jeho slov na moje rozhodnutia a na môj život. Lebo ja som zodpovedný a som to ja, kto je nezastaviteľný.

Preto milé pokusy, nemajte mi to za zlé, že si vás nielen nevážim kvôli vašej hlúpej snahe, ale čím ďalej tým viac vás ignorujem.

Nie je to tak dávno, čo som príliš veľa energie venoval zisťovaniu, prečo sa hlupák správa hlúpo.
Našťastie dnes už viem, že tak ako ma hlupák považuje za hlupáka a nič s tým nespravím, tak je zbytočné venovať hlupákovi viac času, aj keď po tom hlasno volá.

Aby neprišlo k nedorozumeniu, za hlupáka považujem takú sortu ľudí, ktorá lásku k sebe prezentuje ako humanizmus, ktorá vlastný chvíľkový názor prezentuje ako zásadný názor väčšiny ľudstva a tiež nedokáže akceptovať iných hlupákov.
Našťastie túto definíciu už nespĺňam...

Čo dodať na záver ?

Vážim si každého človeka, ktorého ego nepredbehne jeho vývoj. Vážim si každého odborníka, ktorý je ochotný akceptovať aj cudzí názor. Vážim si vás a ozaj nie je podstatné, či vy mňa tiež.
Nie je už mojou potrebou víťaziť v debatách o nesmrteľnosti chrústov, alebo získať vaše uznanie.
Som oslobodený od týchto stavov, a preto prepáčte, ak sa vám viac smejem ako odpovedám.
Ale život je taký, nemožno cítiť dvakrát toho istého hlupáka, ak sa ním nechcete stať.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Od šiestich zošitov k jednému a k Evernote

Nie je to tak dávno, čo som mal na každú činnosť,  ktorej sa venujem samostatný zošit. Je o mne známe, že mám slabosť pre zošity, perá a zvýrazňovače. Hoci robím už dáky piatok v IT a konečné verzie dokumentov samozrejme spracovávam na PC, tak som si poznámky z knižiek k téme marketing ukladal do špeciálneho zošita, k téme SEO do ďaľšieho, k rozvoju osobnosti, time managmentu a pod. do tretieho, nápady na nové projekty do štvrtého, denný plán do piateho a ticketportal nápady a plány do šiesteho. Trošku únavné a neprehľadné a keď sa mi minuli stránky tak ešte viac. Prečo zošit a prečo nie rovno PC a minimálne notepad ? Nie vždy je PC zapnutý (teraz už nie ;o) ). Prečo nie do mobilu a tabletu samostatne a potom synchronizacia káblom? Skúšal som, ale nebolo ono, hlavne keď kábel nebol poruke. Teraz, keď večer čítam, mam pri sebe tablet a zaujímave myšlienky , resp. nové nápady si ukladám rovno doň, keď som mimo domu, tak ukladám do BlackBerry, keď pracujem pri PC, tak ukladám priamo do P

Prestávka...

Mal som trošku dlhšiu prestávku, lebo bolo viac dôležitejších vecí ako môj blog. 3.10.2011 sa nám narodila dcérka a trošku ju neposlúchalo zdravie a tiež syn po každej návšteve škôlky končil s 1-2 tyždňovou chorobou doma. Tak som hlavne šoféroval na pohotovsť, na kontrolu a tak podobne. Nakoľko už mám silný pocit, že to najhoršie je za nami, tak dáky čas investujem aj do môho blogu. V prestávke som okrem iného dospel k záveru, že keď budem stále začínať s lekciami angličtiny od začiatku, tak sa v rozumnom čase neprehrabem ani ku stredu . Preto som prestal začínať a začal som od stredu. Nenakúpil som tentokrát ďaľšie knihy alebo CD pre začiatočníkov, či mierne pokročilých, ale objednal som si z USA CD a knihy o osobnom rozvoji, predaji, managmente, marketingu atď. v angličtine. Ráno v aute cestou do práce počúvam po anglicky to, čo ma zaujíma, cestou na obed zo sluchátok, večer cestou domov zasa v aute. Cez víkendy beriem malú v kočíku, krokomer a sluchátka a keď zaspí, tak za