Preskočiť na hlavný obsah

Prestávka...


Mal som trošku dlhšiu prestávku, lebo bolo viac dôležitejších vecí ako môj blog.

3.10.2011 sa nám narodila dcérka a trošku ju neposlúchalo zdravie a tiež syn po každej návšteve škôlky končil s 1-2 tyždňovou chorobou doma.
Tak som hlavne šoféroval na pohotovsť, na kontrolu a tak podobne.
Nakoľko už mám silný pocit, že to najhoršie je za nami, tak dáky čas investujem aj do môho blogu.

V prestávke som okrem iného dospel k záveru, že keď budem stále začínať s lekciami angličtiny od začiatku, tak sa v rozumnom čase neprehrabem ani ku stredu .
Preto som prestal začínať a začal som od stredu. Nenakúpil som tentokrát ďaľšie knihy alebo CD pre začiatočníkov, či mierne pokročilých, ale objednal som si z USA CD a knihy o osobnom rozvoji, predaji, managmente, marketingu atď. v angličtine.

Ráno v aute cestou do práce počúvam po anglicky to, čo ma zaujíma, cestou na obed zo sluchátok, večer cestou domov zasa v aute. Cez víkendy beriem malú v kočíku, krokomer a sluchátka a keď zaspí, tak zasa počúvam.
Ježíško mal dobrý nápad a tak som si kúpil diktafón, ktorý okrem zberu nápadov (keď sa nedá písať) slúži aj na poznámky k slovíčkam, ktoré nepoznám.


V prestávke som si vypestoval aj pár ďaľších dobrých návykov a daktoré som len rozvinul, ale o tom dakedy nabudúce.

Zajtra ma dcéra ďaľší kontrolný odber krvi a syn kontrolu pred utorňajšou operáciou, tak nám držte palce.

Komentáre

 1. U studia nových jazyků si myslím, že je důležitá pravidelnost + intenzita. Prostě co týden, nejlépe každý den se něco naučit, něco zopakovat.

  Hodně štěstí, ať dopadne dobře dceři odběr krve a synovi kontrola!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem,

  môžem s vami len súhlasiť - pravideľnosť a intenizta u mňa konečne zafungovali - aspoň ja sa cítim stále lepšie, čo sa týka angličtiny, resp všeobecne vzdelávania.

  Okrem týchto dvoch by som to ale doplnil takto.(platí nielen pre vzdelávanie)
  1. Vedieť čo chcem
  2. Nájsť dostatočne veľké/zaujímave prečo to chcem
  3. začať na 100%
  4. zvyšovať - intenzita
  5. neprestať - pravideľnosť

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež sa pridávam k zástancom pravidelnosti - môj učiteľ hovoril, že je lepšie venovať sa AJ radšej 15 minút každý deň ako 2 hodiny v 1 deň v týždni.

  Neviem ako ste medzičasom pokročili, ale u mňa zaberá táto forma učenia sa:
  Pustím si film alebo seriál a zoženiem si k nemu anglické titulky. Dá sa tak naučiť správna výslovnosť. V prípade potreby pauznem film a zapíšem si neznáme slovíčko.

  Okrem toho ešte patrím k tým, ktorí niekedy majú čas aj na nejaké tie PC hry - hlavne RPG žáner so zapnutými subtitles dokáže rozšíriť slovnú zásobu :)

  p.s. Trochu som sa rozpísal, ospravedlňujem sa.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem za reakciu, pokračujem.. každý deň to je skoro hodina anglického počúvania. Pozeranie s titulkami je tiež veľmi dobrá metóda, ak je zvyšný čas, tak takto pozeráme s manželkou seriály. A aby to nebolo len o počúvaní, tak pravidelne máme anglické rozhovory.. tzn bežné domáce rozhovory ale len po anhlicky.. ak nevieme slovo tak skúšame opisne.... Okrem toho, že sa nám také darí doma, tak sa nám už také podarilo aj u nás vo firme....

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pár ITčkárských/ programátorských citátov / výrokov, ktoré ma dlhé roky bavia

Pokud nepřemýšlíte pečlivě, můžete dospět k názoru, že programování spočívá v psaní příkazů programovacího jazyka. Ward Cunningham Nestrachujte se, pokud to nebude fungovat správně. Kdyby to fungovalo, byli byste bez práce Nevytvoříte skvělý software bez skvělého týmu; většina vývojářských týmů se chová jako dysfunkční rodina. Jim McCarthy Naučit se programovat nemá s navrhováním kvalitního interaktivního software nic víc společného než kurz ťukání do klávesnice s psaním básní. Pozor na chyby v tom kódu; já jsem pouze dokázal, že funguje, nezkoušel jsem ho. Donald E. Knuth. Někdy se vyplatí zůstat v pondělí doma, než zbytek týdne opravovat kód z pondělka. Ladění je dvakrát těžší než psaní kódu. Takže když napíšete kód dle svých nejlepších znalostí, pak – z definice – nejste dost schopní na to, abyste jej odladili. Brian W. Kernighan Většina z nás velmi dobře zná programátorské ctnosti. Jsou samozřejmě tři: Lenost, netrpělivost a arogance Vždy pište kód tak, j

Od šiestich zošitov k jednému a k Evernote

Nie je to tak dávno, čo som mal na každú činnosť,  ktorej sa venujem samostatný zošit. Je o mne známe, že mám slabosť pre zošity, perá a zvýrazňovače. Hoci robím už dáky piatok v IT a konečné verzie dokumentov samozrejme spracovávam na PC, tak som si poznámky z knižiek k téme marketing ukladal do špeciálneho zošita, k téme SEO do ďaľšieho, k rozvoju osobnosti, time managmentu a pod. do tretieho, nápady na nové projekty do štvrtého, denný plán do piateho a ticketportal nápady a plány do šiesteho. Trošku únavné a neprehľadné a keď sa mi minuli stránky tak ešte viac. Prečo zošit a prečo nie rovno PC a minimálne notepad ? Nie vždy je PC zapnutý (teraz už nie ;o) ). Prečo nie do mobilu a tabletu samostatne a potom synchronizacia káblom? Skúšal som, ale nebolo ono, hlavne keď kábel nebol poruke. Teraz, keď večer čítam, mam pri sebe tablet a zaujímave myšlienky , resp. nové nápady si ukladám rovno doň, keď som mimo domu, tak ukladám do BlackBerry, keď pracujem pri PC, tak ukladám priamo do P

40 pre mňa dôležitých citátov

Nestačí urobiť, čo je v našich silách. Niekedy musíme urobiť to, čo sa od nás požaduje. Churchil Úloha je ľahká, keď namáhavú prácu robí viacero ľudí. Homer Skúsenosť je meno, ktoré dávame naším chybám. Oscar Wilde Medzi ľuďmi nájdeme prirodzený odpor k tomu, o čom sami neuvažovali. Barnes Wallis Náhoda praje pripraveným mysliam. Louis Pasteur Mnoho nápadov sa omnoho lepšie rozvinie, keď sa prenesú do inej mysle než je tá, v ktorej sa daná myšlienka zrodila. Oliver Wendel Holmes Jr. Pokiaľ neviete kam smerujete, môžte ísť akoukoľvek cestou. Anon Človek by mal dosiahnuť ďalej, než je rozpätie paží. Na čo by potom bolo nebo ? Robert Browing Žiaden človek nenájde najlepší spôsob ako niečo robiť, pokiaľ to nerobí rád. japonské príslovie MYSLI! a vydělej peníze Napoleon Hill (Myšlením k bohatství) Mysl nemá hranic kromě těch, které sami uznáváme Napoleon Hill (Myšlením k bohatství) V každé nepřízni osudu, v každém neúspěchu a soužení je zároveň i